ژانویه 25, 2021

از بین بردن چین و چروک پوست با این روشها | بیماری

: نابود کردن چین و چروک پوست با این روشها

: نابود کردن چین و چروک پوست با این روشها

چین و چین یکی از ناراحت کننده ترین مشکلات دوران پیری است اما فقط با چند راه حل ساده و خونگی می تونین پوستتون رو جوون و قشنگتر کنین.

به گزارش آکا ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یکی از تغییرات طبیعی بدن در سنین پیری چین و چروک پوست است اما با بعضی راهکارها میشه روند اونو از جا در آورد کرد، یکی از شایعترین چروکیدگیای پوست، چین و چروک “پای کلاغی” و خطوط ریز در دور چشمه.

چین و چروکا وقتی اتفاق می افته که آب بدن از بین رفته و پوست خشک شه. وقتی که پوست شما خشک می شه، متابولیسم سلولی پوست افت کرده و با متابولیسم کندتر رطوبت کافی در پوست ایجاد نمی شه و سلولای قدیمی و فرسوده به سرعت جانشین نشده و کلاژن و الاستین که مانع از چین و چروک شده دیگه در پوست ایجاد نمی شه.

به همین دلایل هنگام پیری در پوست دور و بر چشم چین و چروکای پا کلاغی و خطوط ریز دیده می شن، این ناحیه صورت نازکترین پوست بدن رو داره هر بار که شما به دور و بر نگاه کرده، لبخند می زنید، اخم کرده و به چپ و راست نگاه می کنین پوست دور و بر چشم شما حرکت می کنه.

روشای ساده و طبیعی که با به کار بستن اونا چین و چروک پوستتون از بین می رن:

۱. شکر رو از رژیم غذایی خود خط بزنین

قند و به خصوص شکر تصفیه شده کلاژن پوست رو از بین برده و پوست شما شل می شه.

۲. مواد غذایی که دشمن پیریه

میوه ها و سبزیجات به دلیل دارا بودن ویتامینای لازم، مواد معدنی و آنتی اکسیدان، گوشت منبع غنی پروتئینا و اسیدهای آمینه، آجیلا پر از پروتئین، ویتامینا و مواد معدنی موجب می شن پوست شما به مواد لازم مانند پروتئین واسه ساخت کلاژن و الاستین رو بدست بیاره و کمتر چروکیده شه.

۳.شکلات ضد آفتاب خوردنی

شکلات تیره (با اندازه بسیار کمی شکر) به دلیل اون که شامل دو ماده شیمیایی گیاهی، اپی کتیچین و کاتچینه از پوست در برابر آسیبای اشعه ماورابنفش خورشید مراقبت می کنه.

۴. پوستتون رو با لایه برداری جوون و قشنگتر کنین

لایه برداری پوستای مرده موجب تحریک و جوون سازی سلولای پوستی می شن. همیشه مطمئن شین که از اجناس مراقبت از پوست طبیعی به جای شکلای جور واجور شیمیایی اون استفاده کنین.

۵.پوستتون رو مرطوب نگه دارین

از اجناس مراقبت از پوست ومرطوب کننده های طبیعی و مواد مغذی استفاده کنین، یادتون باشه از اجناس شامل پارابن، فتالات و فرآورده های نفتی که مواد شیمیایی سمی و استرس زا هستن اصلا استفاده نکنین

سلامت نیوز

منبع :