: نابود کردن چربی های شکم،باسن و ران

:  

نابود کردن سلولیت

این سلولیتای مقاوم در مقابل رژیمای غذایی، نه فقط چاقا بلکه لاغرها رو هم درگیر می کنن.
واسه نابود کردن سلولیت ران ها، اول باید شکلای جور واجور اونو تعریف کرده و بشناسیم.

سلولیت، به عنوان یه پدیدۀ زنونه
این نوع سلولیت که کمی سطح پوست رو مثل پوست پرتقال می کنه، با چشم غیر مسلح هم قابل رؤیته. در واقع سلولیت مریضی نیس، فقط یه جور ناهنجاری در زیبایی بدن بوجود میاره. بیشتر، زنان هستن که دچار این نوع سلولیت هورمونی می شه.

سلولیت لایه ای سطحیه که روی پوست قرار میگیره. با حجم گرفتن سلولای چربی (تجمع چربیاحتباس آب (بر اثر گردش خون ناجور و لمفاتیک) و فیبروز (تغییر فیبرهای کُلاژن) هم به اون اضافه می شه.
ً، براساس پدیدۀ اصلی می تونیم، سلولیتا رو به ۳ نوع جور واجور تقسیم کنیم:

دلایل بروز سلولیت
سلولیت نتیجۀ ترکیب چند عامله:
ژنتیک: بعضی افراد دچار یه جور نبود تعادل بین لیپولیزیز (نوع ِ چربی) و لیپوژن (ذخیرۀ چربیا) می شن.

گردش خون: هر چی گردش خون و لنفاوی کارکرد ناجور تری داشته باشه، احتمال تولید سلولیت هم به مراتب بیشتر می شه.

تغذیه: کمیت غذایی که خورده می شه و البته کیفیتش، بر ذخیره سازی چربی در بدن مؤثر و نقش آفرینه.

ماهیچه ها: نیرو و توان ماهیچه ها اثر مثبت بر تنظیم توده های چربی بدن داره.

خیلی از کرما می تونن در کاهش سلولیت مؤثر باشن.

راه حلایی واسه نابود کردن سلولیت
درمان معجزه آسایی واسه مقابله با سلولیتا وجود نداره. اما چندین درمان که طبق نوع سلولیت در نظر گرفته می شه، هست؛ این چند روش با هم ترکیب می شن و در دراز مدت، با رعایت اصول بهداشتی (غذاهای کم چربی، فعالیت جسمی منظم و …)، نتیجه میدن.

درمانای اصلی واسه نابود کردن سلولیت:
– درمانای مکانیکی.

آندرمولوژی، سلو M6، یه جور ماساژ به وسیله دستگاهه. اینطوری که یک تا از پوست گرفته می شه و دستگاه با حرکت روی اون، موجایی خاص تولید می کنه، این موجا تبادلات سلولی رو دوبارهً به راه انداخته و سرعت نابود کردن ضایعات و برگردوندن چربیا به جریان خون رو زیاد می کنن. فشار درمانی با جذب لنفاوی که اونم به وسیله یه دستگاه مخصوص انجام می شه، به آرومی برآمدگیا رو از کل پا و اعضای پایینی بدن تا رانا نابود می کنه. 

– درمانای دارویی و جراحی.

مزوتراپی همون تزریق زیر پوستی موادیه که بر سلولیت اثر می ذارن. در این درمان فرد بی هوش می شه و لیپوساکشن با مکش چربیای اضافۀ زیر پوستی انجام می شه.

– الکتروتراپی و لیپولیز به وسیله امواج مافوق صوت
روشای فعلی که همیشه در حال پیشرفت هستن، از جریان الکتریسیته، امواج مافوق صوت و مادون قرمز واسه درمان استفاده می کنن. الکترودها روی مناطق تحت درمان قرار می گیرن یا دستگاه روی پوست گذاشته می شه. این لوازم با افزایش دمای بافتای مورد درمان، نفوذپذیری سلولای چربی رو زیاد کرده و فیبروزهایی رو که در زیر پوست دسته بندی شدن، جدا می کنه.

آب درمانی.
زهکشی لنفاوی آب یکی از راه هاییه که در ژیمناستیک در آب استفاده کرده می شه. هدف از این کار تقویت ماهیچه های داخلیه که عمل برگشت سیاهرگی در اونا ۴ برابر بیشتر از ماهیچه های سطحیه. حمومای ماساژ با آب و دوش با فشار زیاد، فاصلۀ ماهیچه ها و تحریک به برگشت سیاهرگی و لنفاوی رو به دنبال داره. 

– مکملای غذایی.
بعضی مواد به عنوان درمان کننده های سلولیت شناخته می شن: جذب کننده ها، موادی که به دفع ضایعات و باز کردن بافتا کمک می کنن، سوزانندها و موادی که در دفع چربیا نقش دارن، از این گروه هستن.

جمع آوری : سایت سرگرمی تفریحی آکا ایران

 سیمرغ

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *