ژانویه 25, 2021

از بین بردن چربی های زیر بغل و کمر | رژیم غذایی

نابود کردن چربیای زیر بغل و کمر

این ورزشا کلا باعث پنهون شدن چربی نمی شن، اما می تونین حالت ماهیچه ای به اونا بدن. با انجام این حرکات بدن شما شکل V به خود میگیره و باسن و کمر باریک تر به نظر می رسن.

بدیش اینه وقتی که برآمدگی به زیر بغل و پشت کمر کشیده می شه اصلاً قشنگتر نیس و مطمئناً همونطور که میدونید "سانس لیپو" (همون چربی آزار دهنده پشت و زیر بغل) بدون تلاش درست و حسابی از بین نمیره. اگه بخواین فقط تمرینای مربوط به اون نقاط رو هم انجام بدین، بازم زیاد نمی تونین مطمئن باشین، چون که چربیای این قسمت مانند بقیه چربی ها وقتی از بین می رن که شما مصرف اندازه کالری روزانه خود رو کم کنین…

این ورزشا کلا باعث پنهون شدن چربی نمی شن، اما می تونین حالت ماهیچه ای به اونا بدن. با انجام این حرکات بدن شما شکل "V" به خود میگیره و باسن و کمر باریک تر به نظر می رسن.

 

این حرکات رو واسه ستای ۸ تا ۱۲ تایی تکرار کنین.

۱) ستای دمبل

کنار یه نیمکت یا صندلی محکم وایسید، یکی از دستان خود رو روی لبه نیمکت یا تکیه گاه صندلی بذارین تا تعادلتان حفظ شه. از باسن به سمت جلو خم شید. شکم در امتداد مهرهای کمر قرار گرفته شه و سر و پشت تقریباً با زمین موازی باشن. با دست دیگه خود یه دمبل تقریباً سنگین رو بلند کنین (بعد از تموم شدن ۸ حرکت باید احساس درد و خستگی کنین) اونو به سمت پایین آویزون کنین تا با سطح زمین موازی شه. ماهیچه های کتف خود رو منقبض کنین تا اونا هم موازی سطح زمین شن. آرنج تون رو خم کرده و وزنه رو به سمت بالا بکشین تا جایی که دست به ماهیچه جلو بازو برسه. به آرومی وزنه رو پایین ببرین. دستها رو عوض کرده و حرکت رو دوبارهً تکرار کنین.

۲) بالا بردن پا و دست عکس

روی شکم خود در حالی که دستا در بالای سر دراز شدن و پاها به طور کاملً صاف هستن، دراز بکشین. کف دست و انگشتان پا باید روی زمین در حالت آزاد قرار بگیرن. لگن و قفسه سینه هم باید روی زمین فشرده شده باشن. می تونین پیشونی خود رو روی زمین بذارین یا سر خود رو به دو طرف بچرخونین (البته اگه تصور می کنین از این روش راحت تر هستین). حرکت رو با بلند کردنه راست و پای چپ شروع کنین.

شما میزانی کشیدگی در عضلات کمر خود احساس می کنین. تا اون جایی که می تونین دست راست و پای چپ رو بالا آورده و در همون موقعیت نگه دارین تا احساس کنین دیگه قادر نیستین قفسه سینه خود رو ثابت روی زمین نگه دارین. بعد پا و دست رو کم کم پایین آورده و حرکت رو با دست و پای دیگه تکرار کنین.

۳) کشش پشتی

روی لبه یه صندلی بشینین و وزنه های تقریباً سبکی رو در هر کدوم از دستان خود بگیرین (در حدود ۵/۱ تا ۴ کیلو). از باسن به سمت جلو خم شده و کمر خود رو به طور کاملً صاف نگه دارین. اگه می تونین کمی بیشتر خم شید بد نیس که سینه خود رو روی زانو قرار بدین تا استراحت کنه. دستان خود رو پشت ساق پا بذارین. چانه خود رو به داخل سینه ببرین. با کششی که به کمر و کتف خود وارد می کنین، سر رو تا اون جایی که می تونین بالا بیارین. مراقب باشین تا آرنج هاتون خم نشن. وقتی که به آخرین اندازه کشیدگی رسیدید، حرکت رو متوقف کرده و بعد به آرومی سر و کمر رو به سمت پایین هدایت کنین.
نابود کردن چربی های زیر بغل و کمر

۵/۵

۱۱

منبع : vista.ir