ژانویه 24, 2021

از بین بردن چربی شکم با شیر | تغذیه سالم

نابود کردن چربی شکم با شیر

با خوردن شیر چربی شکم رو از بین ببرین

اگه روزانه یه لیوان شیر با دو و نیم درصد چربی رو در برنامه خود بذارین در دراز مدت از چربیای شکمی کم میشه.

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این که قبل از ۳۰ سالگی بهترین زمان واسه مصرف شیر و لبنیات است، اضافه کرد: اگه قبل از این سن آدما به اندازه کافی این فرآورده ها رو مصرف کنن می تونن در آینده از مریضی  پوکی استخون پیشگیری کنن.

دکتر فروزان صالحی با توضیح دادن این موضوع که شیر شامل بعضی از ویتامینا مانند آ، ب۱۲، ب۲ ، ب ۱ه، اضافه کرد: هنگام خرید شیر باید به تاریخ انقضای اون توجه کرده و از در برابر نور قرار دادن شیر دوری کنن چون باعث نابودی ویتامین «ب۲آکا ایران اون و هم بد طعمی شیر می شه.

ایشون تاکید کرد: شیر و لبنیات شامل مقدار زیادی کلسیمه که واسه سلامت استخون لازم بوده و بهتره از شیر و لبنیاتی که با ویتامینD غنی شدن، استفاده کنن، چون این ویتامین واسه جذب بهتر کلسیم خیلی خوبه.

ایشون با اشاره به این که زنان باردار و شیرده باید دست کم روزانه ۳ واحد از گروه شیر و فرآورده های اون مصرف کنن، گفت: پروتئین، کلسیم، فسفر، بعضی از شکلای جور واجور ویتامین های گروه ب و ویتامین آ از جمله مواد مغذی گروه شیر و لبنیاته که مصرف روزانه دو لیوان شیر، نصف پروتئین لازم افراد بالغ رو تأمین می کنه.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا