نوامبر 26, 2020

“از بین بردن ویروس های سرماخوردگی با سشوار! | بیماری”

:
نابود کردن ویروسای سرماخوردگی با سشوار!

: مطالعه ای نشون داده که با به کار گیری هوای گرم موجود در وسیله سشوار یا خشک کننده مو میشه ویروسای آنفولانزا و سرماخوردگی رو از بین برده و نابود کرد.

تنفس هوای گرم با شدتی تنظیم شده می تونه دلیل برطرف شدن میکروبا و ویروسا شه. بعضی وقتا در بعضی از فصول سال دچار شدن به بعضی از مریضیا غیر قابل اجتنابه. به دلیل نزدیک بودن به اعضای خونواده و دوستان این ویروسا خیلی راحت بین افراد منتقل می شه.

به داخل روندن هوای گرم به کمک سشوار از بینی دلیل کشته شدن ویروسای موجود در بینی و مجرای تنفسی می شه. طبق مطالعه ای که در بریتانیا انجام شده، آدمایی که هوای گرم رو از بینی خود به داخل می رانن دلیل کم شدن نشونه های و نشونه های سرماخوردگی خود می شن. در مقابل، آدمایی که هوای عادی محیط و اتاق رو تنفس می کنن، نمی تونن به برطرف کردن ویروسای سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کنن.

واسه انجام این کار، سشوار رو گرم کنین. یادتون نره که باید اونو گرم کنین و نباید بذارین داغ شه. اونو با فاصله از صورت خود نگه دارین و تلاش کنین با فاصله تا اون جا که می تونین از هوای گرم خارج شده از اون تنفس کنین و اونو به داخل بینی خود برونین. تلاش کنین دست کم ۲ تا ۳ دقیقه در روز این کار رو انجام بدین. در صورت امکان می تونین تا ۲۰ دقیقه این کار رو انجام بدین تا تاثیر بیشتر و بهتری داشته باشه.

این مطلب را هم بخوانید :  از بین بردن غلظت خون با چند خوراکی | تغذیه سالم

جفت و جور و جمع آوری: گروه دارو و درمان پرداد /

.

منبع :