ژانویه 24, 2021

از بین بردن نفخ شکم با مواد غذایی و خوراکی ها | بیماری

 

واسه هر کسی پیش میاد بعضی وقتا دچار نفخ شکم شه. و بعضی وقتا هر کاری هم انجام بدین، به رفع اون کمکی نمی کنه.

کارشناسان می گن در این مواقع، علاوه بر چای سبز که به شما کمک میکنه احساس بهتری داشته باشین، مواد غذایی دیگری هم هستن که به همون خوبی به شما کمک می رسونن. در این مطلب ما به بعضی از این مواد غذایی می پردازیم…

 

-به دلیل قاعدگی، زنان بیشتر از مردان به نفخ گرفتار می شن. یکی از شایع ترین مشکلات قاعدگی نفخ شکم و احتباس آب است. پس به جای مصرف مواد غذایی که وضعیتتون رو بدتر می کنه، کافیه کمی ماهی رو امتحان کنین. ماهی شامل اسیدهای چرب امگا ۳ه که به رفع احساس نفخ و حتی بهبود نوسانات خلقی کمک می کنه. پس، دفعه بعدی که واسه ماه آینده یه منوی غذایی آماده می کنین، ماهی رو از قلم نندازین!

دانه کتون نه فقط واسه سلامتی قلب خوبه بلکه درمانی موثر واسه نفخ شکم است. چه به صورت کامل و چه به صورت پودر، دانه کتون به دلیل شامل فیبرش در درمان نفخ شکم بسیار موثر عمل می کنه.

-به جای مصرف زیادتر از اندازه آبمیوه، واسه نابود کردن احساس نفخ میوه ها رو در تیکهای کوچیک خرد کرده و استفاده کنین. چون اونا خیلی راحت هضم می شن دیگه احساس ناراحتی نمی کنین.

-وقتی شکمتون نفخ کرده ، نمک مصرف نکنین. از خوردن غذاهای سرخ شده و فست فودی هم دوری کنه.

-یه فنجون کشک بخورین تا با احساس نفخ مقابله کنه. این روش ساده و موثره و خیلی سریع باعث می شه احساس بهتری داشته باشین.

 

این مطلب به وسیله تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام جفت و جور شده. به کار گیری اون فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجازه.

منبع : hidoctor.ir