ژانویه 24, 2021

از بین بردن موهای زائد صورت با دو ترکیب خانگی و موثر!! | تغذیه سالم

نابود کردن موهای زائد صورت با دو ترکیب خونگی و موثر!!

آکایران :موهای زائد صورت یکی از مشکلاتیه که خانمای بسیاری با اندرگیر هستن و واسه خلاص شدن از شر موهای زائد صورت شون از روشی مانند لیزر، وکس و … استفاده می کنن که همه این روشها مضراتی هم واسه پوست داره. به جای این کار می تونین موهای زائد صورت تون رو با دو اسکراب طبیعی خونگی از بین ببرین.

نابود کردن موهای زائد صورت با اسکراب‎های فوق العاده طبیعی

بنا : وجود موی ناخواسته چه روی گونه‎ها، پیشونی، بالای لب یا چانه می‎تونه باعث شه زنان احساس جذاب نبودن و ظاهری غیر زنونه داشته باشن. گر چه داشتن موهای ریز روی صورت طبیعیه ولی موهای کلفت، بزرگ و زیادتر از اندازه واقعا می‎تونن آزار دهنده باشن. دلایل زیادی واسه وجود موی زیادتر از اندازه در صورت هست از جمله موارد ارثی، فعالیت غیر عادی غده تیروئید و چیزای دیگه ای به جز اینا.
جدا از چیدن موها و به کار گیری کرم‎های از بین برنده مو و اصلاح صورت، خیلی از زنان از لیزر واسه نابود کردن موهای ناخواسته‎ی صورت استفاده می‎کنن. هرچند این روش‎ها امتیازات و مشکلات خاص خودشون رو دارن. علاوه بر این، خیلی از این روش‎ها دردناک هستن و تنها راه حل‎هایی موقتی به حساب می‎روند. پس بهتره از اسکراب‎های طبیعی واسه نابود کردن موهای صورت استفاده کرد. اسکراب‎هایی هستن که با به کار گیری موادی که در خونه وجود دارن خیلی سریع آماده می‎شن. این اسکراب‎ها دردناک نیستن و بیشتر اسکراب‎های طبیعی دارای اثر دراز مدت هستن. هم اینکه به پوست شما آسیب وارد نمی‎کنن.

 

اسکراب جوی دو سر واسه نابود کردن موی زائد صورت

جوی دو سر دارای یه بافت دانه‎ایه که باعث می‎شه یه لایه بردار عالی باشه. برخلاف اسکراب‎های موجود در بازار که باعث به خارش افتادن، قرمزی و خشک شدن پوست شما می‎شن، جوی دو سر به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان، رفتار دوستانه‎ای با پوست داره و باعث کاهش سرخی می‎شه. شما می‎تونید با ترکیب نصف قاشق چایخوری جوی دو سر آرد شده با دیگر مواد طبیعی مثل آب لیمو (۶  تا ۸ قطره ) و عسل ( یه قاشق غذاخوری ) این اسکراب طبیعی رو درست کنین. این ترکیب رو به آرومی روی صورت خود در حرکتی دایره‎ای (۲  تا ۳ دقیقه ) بمالید. مطمئن شید که علیه جهت رشد مو صورت خود رو ماساژ می‎بدین. این اسکراب رو ۲ تا ۳ بار تو یه هفته استفاده کنین تا پوستی سرحال و نرم داشته باشین.

 

اسکراب شنبلیله و ماش سبز واسه نابود کردن موهای زائد صورت

شنبلیله علاوه بر اینکه می‎تونه خیلی از مشکلات سلامت موجود در زنان رو رفع کنه، یه گیاه درمانی عالی هم واسه درمان hirsutism (رشد موی ناخواسته مثل مردان روی صورت زنان) به حساب می‎رود. در این شرایط، رشد مو در زنان مثل مردان می‎شه. اگه می‎خواهید تنها موهای ناخواسته‎ روی صورت رو از بین ببرین، در قسمت‎های مساوی پودر ماش سبز و پودر شنبلیله رو با هم ترکیب و با آب مخلوط کنین تا یه ترکیب خمیر مانند به دست بیاد. این خمیر رو به صورت یکنواخت روی صورت خود به کار ببرین و اجازه بدین به مدت ۱۵ دقیقه خشک شه. وقتی که خشک شد، به آرومی پوست رو با به کار گیری یکدست‎ی خشک نرم بمالید، تا خمیر از پوست صورت پاک شه. با استفاده‎ی منظم از این اسکراب، می‎تونید از دست موهای صورت خود خلاصی یابید.

 

 

منبع :