ژانویه 18, 2021

از بین بردن منافذ باز پوست صورت | بیماری

: واسه خلاص شدن از منافذ باز پوست صورت خود این مطلب رو از دست ندین

 

نابود کردن منافذ باز پوست صورت مشکلیه که خیلی از خانوما و آقایون واسه اون به کلینیکای زیبایی مراجعه می کنن اما به سختی نتیجه می بینن. تموم  روشای موثر واسه نابود کردن منافذ باز پوست

سیاری از مردان و زنان از مشکل  منافذ بزرگ رنج می برن. کسائی که  منافذناخوشایند در چهره  دارن احساس بدی دارن واسه این افراد جالبه، نکاتی رو واسه خلاصی از اون بدونن. اینجا بعضی از روشای طبیعی و هم اینکه پاکسازی پوست مواردی رو بدونین:

دلیل داشتن منافذ باز پوست چیه؟

منافذ دروازه هایی هستن که از راه اون سبوم  به سطح خارجی پوست می رسه. در پایین ترین نقطه از منافذ سبوم  تولید می شه که کار سبوم حفظ رطوبت و هیدراتاسیون سطح پوسته. بعضی وقتا، نبود تعادل هورمونی می تونه بیشتر از  حد سبوم تولید کنه منتهی به چرب  شدن زیادتر از اندازه پوست می شه. کسائی که  غدد چربی زیادتر از اندازه فعال دارن منافذ بزرگتری  دارن.

با این حال، پوست چرب، تنها عاملیه که  منافذ  رو گشاد میکنه.  خیلی از دلیلای دیگه  در آسیب منافذ تاثیر دارن که پیریه. در دوره پیری پروتئین طبیعی مانند کلاژن و الاستین کم میشه،. این مسئله موجب کاهش انعطاف پذیری پوست، در آخر باعث اتساع منافذ می شه. . اشعه UV خورشید هم به کلاژن  پوست آسیب رسونده  با پیری  یا قرار گرفتن در برابر آفتاب ، تقریبا   منافذ بزرگ می شن.

 بهترین و موثر ترین راه های طبیعی واسه کاهش منافذ پوست

 تغییر روال : صورت خود رو   دو بار در روز بشوئید  تا پوست  متعادلتر شه  و نه زیادتر از اندازه خشک و نه زیادتر از اندازه چرب شه هم اینکه، از اسکراب پوست استفاده کنین. لایه برداری زیادتر از اندازه باعث می شه پوست خشک و ملتهب شه، که باعث تحریک غدد چربی  به ترشح روغن بیشتره. این روغن اضافی روزنهای پوست رو بسته می کنه، در آخر  بزرگتر می شه. در آخر، کرم ضد آفتاب واسه مراقبت از پوست  لازمست  تا از تخریب کلاژن به وجود اومده به وسیله اشعه UV مراقبت شه و پوست سفت و روشن می شه.

 انتخاب درست اجناس:واسه کسائی که پوست چرب یا  مستعد جوش  دارن،  از اجناس شامل اسید سالیسیلیک  استفاده کنن. اسید سالیسیلیک تنها عنصریه که چربی رو کنترل میکنه. واسه  کلاژن. مشتقات ویتامین A (رتینول) و اسیدهای آلفا-هیدروکسی  هم باید باشه.

: نابود کردن منافذ باز پوست صورت

ماسکای موثر در برطرف کردن منافذ باز پوست صورت

 

ماسک  منافذ پوست رو بزرگ نمی کنه.  به کار گیری ماسک ساده  مانند ماسک  چای سبز کافئین و خاک رس منافذ   رو کوچکتر کرده ترشح چربی رو کم می کنه . یا ماسک  مخلوط شیر با ژلاتین.پروتئین حیوونی با ژلاتین  درمانی واسه منافذ بزرگ پوسته. اما یادتون باشه،  در دراز مدت اثر می کنن.

رهایی دائمی و سریع  از منافذ بزرگ پوست

اگه  تصمیم  دارین یهویی از این مشکل خلاص شید و دائمی بشه،  از لیزر  درمانی استفاده کنین چون اونا می تونن از عمق پوست نفوذ کرده و درمان اساسی شن  سنتز کلاژن رو تحریک میکنن. این کلاژن باعث می شه پوست الاستیک تر، شده و  جوانتر دیده شه. هم اینکه   بدون درده و در ۲۰ دقیقه به پوست دلخواه خود می رسید. 

نابود کردن منافذ باز پوست صورت

۳.۸۱۸۶۴

منبع : پرشین ایشون /ن

.

منبع :