ژانویه 25, 2021

از بین بردن منافذ باز پوست به بهترین شکل | تغذیه سالم

نابود کردن منافذ باز پوست

نابود کردن منافذ باز پوست به بهترین شکل

خیلی از زنان و مردان به دلیل چربی صورت دارای منافذ باز و بزرگ هستن و از زیبایی صورتشون کم شده. این موضوع رو میشه با روشای طبیعی در خونه و با کمی صبر و حوصله کم کم درمان کرد

منافذ پوستی در بدن

منافذ پوستی در سراسر بدن وجود دارن و یه مسئله بسیار طبیعی هستن، اما بزرگ شدن و نمایان شدن منافذ پوستی، یه امر غیر طبیعیه و از زیبایی صورت کم می کنه. پوست صورت چرب ترین نقطه بدنه و منافذ اونم به خاطر همین بیشترین رشد رو دارن و بیشتر از نقاط دیگه بزرگ می شن و به چشم میان.

دلایل بروز منافذ باز پوستی:

۲٫ با افزایش سن، از خاصیت ارتجاعی و انعطاف پذیری پوست کم میشه و منافذ کم کم بزرگ تر می گردن و پوست نمی تونه اونا رو به اندازه اولیه خود بازگرداند، به خصوص اگه در رژیم غذایی همه مواد مغذی واسه پوست مصرف نشه.

۳٫ آدمایی که به مدت زیاد در برابر تابش نور خورشید هستن، منافذ باز بزرگ تری هم دارن. این افراد حتما باید از ضدآفتاب واسه تموم فصول استفاده کنن، حتی فصل زمستون!

۴٫ وقتی پوست دارای جوشای سرسیاه و جوش س، تمایل داره تا با بزرگ تر کردن منافذ به دفع گرد و خاک و روغن اضافی بپردازه. درباره جوشای سرسفید هم به همین شکله (ماسک واسه درمان جوش سرسیاه و سرسفید). پس با تغذیه مناسب جوش زدن رو متوقف کنین.

لایه برداری

علاوه بر شستشوی روزانه صورت، هفته ای دو مرتبه هم لایه برداری کنین. لایه برداری باعث می شه که سلولای مرده روی سطح پوست کنده شن و پوست بتونه به طور طبیعی نفس بکشه.

این کار رو با یه دستمال تمیز انجام بدین. البته لایه برداری با ماسکای خونگی هم می تونه به درد بخور باشه، اما حتما بعد از لایه برداری، با یکدست تمیز به آرومی روی سطح پوست بکشین تا سلولای مرده جدا شن.

بخور دادن

یه قابلمه آب رو روی شعله به جوش بیارین و بعد اونو از روی شعله وردارین و در سطح دیگری بذارین. چشمون خود رو ببندین و صورت خود رو روی بخاری که از قابلمه خارج می شه، بگیرین. این بخور باعث می شه به سرعت گرد و خاک و چربی پوست خارج شه و منافذ بسته شن.

واسه اینکه موهاتون خراب نشه، یه هوله روی سرتون بندازین. می تونین کمی گل ختمی هم به آب در حال جوش اضافه کنین تا پوستتون نرمی و شفافیت بیشتری پیدا کنه.

ماسک صورت

تعداد زیادی ماسکای کارخانه ای و هم اینکه ماسکای خونگی واسه نابود کردن منافذ باز پوست وجود دارن که به کار گیری اونا بعد از بخور دادن به پوست، یکی از بهترین روشای درمان منافذ بازه.

اگه وقت کافی هم ندارین، دست کم یه بار در هفته این کار رو انجام بدین تا نتیجه مثبت بگیرین.

شستشوی صورت

شستشوی منظم روزانه، باعث می شه منافذ باز پوست، کوچیک تر شن. چون این منافذ واسه این به وجود اومده ان که آلودگی و چربی سطح پوست رو بیرون حرکت بدن و وقتی شستشو صورت میگیره دیگه احتیاجی نیس که منافذ این کار رو بکنن.

به صورت خود آب بزنین و بعد با سرانگشتان، صورت رو کمی ماساژ بدین تا آلودگیا خارج شن. بعد صورت خود رو با آب بشورید و با یه هوله تمیز خشک کنین.

مرطوب کننده

بعضی وقتا به دلیل خشکی پوست و یا خشک بودن آب و هوا به خصوص در شب، منافذ باز روی پوست بزرگ تر می شن. در این صورت با به کار گیری یه مرطوب کننده ساده پوست، میشه رطوبت کافی واسه پوست رو تامین کرد و از رشد منافذ جلوگیری کرد.

هر شب بعد از شستشوی صورت، مقداری کرم مرطوب کننده به روی پوست بمالید. چند مرتبه در هفته از ماسکای مرطوب کننده خونگی هم میشه استفاده کرد و پوست رو آبرسانی کرد تا خشک نشه.

.

منبع :