ژانویه 18, 2021

از بین بردن لک دوران بارداری | بیماری

: نابود کردن لک دوران بارداری

:  

ملاسما یا لک حاملگی که به صورت اکتسابیه، از شایع ترین علل ایجاد لکای صورت در زنان مراجعه کننده واسه درمان اون هستش. 

 

 

 

دکتر محمد علی نیلفروش زاده متخصص پوست  با گفتن این اضافه کرد:این لک که بیشتر قهوه ای رنگ و اکتسابیه در زنان باردار بروز می کنه و دلیل اصلی اون مشخص نیس.ولی در بیشتر موارد رابطه واضحی با فعالیت هورمونی فرد داره؛چون که بیشتر در بارداری و با مصرف قرصای جلوگیری از بارداری مشاهده می شه.
ایشون در ادامه ضمن اشاره به اینکه این لکا می تونه در زنان مجرد و حتی با احتمال خیلی کم در مردان هم دیده شه؛ اضافه کرد:این لکا که بیشتر در گونه ها،پیشونی و چانه دیده می شن و در افراد سبزه مشخص ترن در اثر عوامل دیگری از جمله به کار گیری داروهای حساس کننده به نور آفتاب و مشکل فعالیت تیروئید یا تخمدان هم رخ میدن.
ایشون گفت: تیرگی یا لک پوست معمولا پس از زایمون پنهون می شه اما ممکنه واسه ماه ها یا چند سال باقی بمونن و یا بدون دلیل مشخص یا به صورت ارثی دیده شه.
دکتر نیلفروش زاده در آخر تاکید کرد:نقش لیزر در درمان ملاسما به اثبات نرسیده و جهت سرعت بخشیدن به مراحل خوب شدن،لایه برداری ناچیز با کمک پلینگای شیمیایی سطحی انجام می شه که با اون فعالیت رنگدونه سازی با کمک ترکیبات بی رنگ کننده کم شده و بازسازی پوست سریع تر می شه که این روش مطمئن تر و موثرتره البته جلوگیری از تماس با نور آفتاب بهترین عامل در درمان ملاسماه و این مهم با به کار گیری کرمای ضد آفتاب ممکن است. 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا