ژانویه 26, 2021

از بین بردن سیاهی دور چشم با یک تکه خیار یا چای کیسه ای سرد شده | بیماری

: نابود کردن سیاهی دور چشم با یه تیکه خیار یا چای کیسه ای سرد شده

سیاهی دور چشم مشکلیه که خیلی از ادما از اون رنج می برن و واسه درمان اون دست به هرکاری میزنن اما در خیلی از شرایط اونا حتی نمی دونن که دلیل این سیاهی چیه که به دنبال راه حلی مناسبی بگردند. در مطلبی کوتاه تلاش می کنیم به این موضوع بپردازیم.

سلامتآکا ایران

 

 

عواملی که باعث بوجود اومدن سیاهی دور چشم می شن:

 

شاید بشه عوامل زیادی رو گفت اما مهمترین اونا شامل موارد زیره:

 

۱-    آلرژی

۲-    سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی و کافئین دار

۳-    قرار گرفتن زیادتر از اندازه در برابر آفتاب

۴-    با برنزه کردن هم با اینکه مدت کوتاهی پوست تیره شده و کم کم دوباره کمرنگ می شه ولی این تیرگی به طور کامل از بین نمی ره و در واقع پوست هیچ وقت به رنگ اولیه و اصلی خود بر نمی شه

۵-    از عوامل موثر دیگه میشه به افزایش سن اشاره کرد

 

پیشنهادهایی رو میگیم که می تونن به شما در بهبود این وضعیت کمک کنن:

به کمک یه تیکه خیار یا چای کیسه ای سرد شده، زیر چشم خود رو سرد و خنک کنین.

 

مشکل دیگری که بعضی با اون روبرو هستیم پف آلود بودن چشما پس از برخاستن از خوابه. دلیل این، هم سطح بودن سر با بدن در موقعیت خوابه چراکه در این حالت تجمع مایعات در زیر چشم زیاد شده و موجب پف آلودگی چشم می شه. طبق این اگه سر و بدنتون با هم تو یه سطح نباشن ایم مشکل کم میشه. واسه این کار کافیه از بالش مناسبی استفاده کنین که سرتون در سطح بالاتری از بدن قرار بگیره.

 

تاثیر لوازم آرایش

خوب یا بد بودن لوازم آرایشی که استفاده می کنین تاثیری مستقیم بر پوستتون داره و در واقع می تونه باعث بهتر شدن دادن و یا بر عکس آسیب رسوندن به پوستتون شه. پیشنهاد می شه آدمایی که از سیاهی زیر چشم رنج می برن، از کرمایی استفاده کنن که شامل رتینول، ویتامین K، ویتامین C  و ویتامین E هستن.

 

حواستون باشه کالاهایی که شامل سالیسیلیک و اسید گلیکولیک هستن می تونن نواحی دور و بر چشم رو تحریک کرده و موجب پف کردن اون ناحیه شه. اگه به اجناس معطر هم حساسیت دارین از مصرف اونا دوری کنین.

ممکنه ریشه این مسئله به مشکلات تیروئیدی یا کلیوی مربوط شه پس درصورتی که در نابود کردن این تیرگی موفق نشدید حتما به دکتر مراجعه کنین. اگه مریض شما فقط ضایعه پوستی باشه خیلی راحت میشه اونو برطرف کرد. از جمله راه هایی که امروزه واسه درمان مشکلات پوستی هست، میشه به لیزر، لایه برداری شیمیایی و عمل جراحی اشاره کرد.

.

منبع :