ژانویه 25, 2021

از بین بردن سلولیت با سه حرکت مفید یوگا | رژیم غذایی

، شکل پوست پرتقالی شکل توده های چربی پشت رانا خیلی از خانوما با هر سایزی رو آزار میده. سلولیت در واقع بدین صورته که سلولای چربی در کیسه هایی، که در بین رشته های لایه های جور واجور بافت پیوندی پوست نگه داشته می شن، جمع می شن.

 

این رشته ها قابل گسترش نیستن، پس مخصوصا وقتی که وزن زیاد می شه و یا پوست فشرده می شه، گلبولای چربی از شکل طبیعی خود خارج شده و به داخل فشرده می شن و توده های پرتقالی شکلی از چربی رو تولید می کنن.

 

پدیده سلولیت در زنان عادی تره و به نظر میاد که هورمون زنونه استروژن باعث می شه بیشتر چربی موجود در بدن زنان در اندام تحتانی (رانا و باسن) جمع شن. هر چند تئوریایی مطرحه که تأکید دارن عواملی مثل توانایی ارتجاعی ضعیف پوست و ورزش نکردن در ایجاد سلولیت اثر دارا باشن.

 

یکی از مؤثرترین راه ها واسه مقابله با سلولیت رژیم و ورزشه. حرکات مقاومتی یوگا که رانا رو ورزیده می کنن هم در مقابله با این پدیده بسیار تاثیردارن، چون این حرکات عضلات رو میکشن و ورزیده می کنن

 

و باعث می شن که پوست صاف تر به نظر برسه. سه حرکت زیر رو دست کم سه تا چهار بار در هفته تمرین کنین، رژیم غذایی سالمی داشته باشین، نرمشای کاردیو انجام بدین و آب فراوون بخورین تا بتونین اثر این حرکات رو روی رانا و باسن خود ببینین.

 

 

 

حرکت عقاب (Eagle Pose)

این حرکت یکی از بهترین حرکات یوگا واسه مقابله با سلولیته. شاید دلیلش این باشه که این حرکت بخش داخلی و خارجی رانا رو میکشه و ورزیده می کنه و به طور کاملً به عضلات ران فشار می آورد. واسه انجام این حرکت باید مرکز بدن و کل نیمه پائینی بدنتون رو درگیر کنین.

 

با خم کردن زانوها شروع کنین و بعد ران راست رو بالای ران چپ ببرین. اگه تونستید پاتون رو پشت ساق چپ قلاب کنین. اگه این کار براتون سخته، بذارین پاتون بیرون بمونه یا حتی نوک انگشتانتون به زمین بخوره.

 

دست چپ تون رو زیر بازوی راستتون ببرین و بعد کف دستا رو بهم برسونین. پائین تر برید و همینطور که به پائین نگاه می کنین، ران هاتون رو بکشین. این حرکت واسه تمرین تمرکز هم خوبه.

 

 

تخته شیبدار (Incline Plank)

این حرکت به خصوص واسه عضلات پشت ران مناسبه و واسه تمرین دادن تاندون پشت زانو عالیه. معمولاً در این بخشه که سلولیت بیشتر خودشو نشون میده.

 

بشینین و پاهاتون رو به جلو باز کنین و دست هاتون رو حدود ۲۵ سانتیمتر از پشت تون روی زمین بذارین و انگشتانتون رو به جلو باشن. به دستا و پاهاتون فشار بیارین و باسن تون رو از زمین جدا کنین و حالت تخته شیبدار به بدنتون بدین. ۵ تا ۸ نفس عمیق بکشین و بعد به آرومی پائین بیایید و دوباره این حرکت رو تکرار کنین.

 

 

استند شونِه (Shoulder Stand)

استند شونِه و حرکتای وارونه دیگه یوگا به دستگاه لنفاوی کمک زیادی می کنن. این حرکت سموم بدن رو دفع می کنه و بخشای چربی دار بدن رو تحریک به شکستن چربیا و خارج شدن از بدن می کنه. به پشت بخوابین. از عضلات شکمی تحتانی واسه بردن باسن بالای سر استفاده کنین.

 

دستا رو پشت تون بذارین و شونه ها رو به زمین تکیه بدین تا به گردنتون فشار نیاد. آرنجا رو خم کنین و دستا رو پشتتون بذارین. پاها رو تا سقف ببرین و از رانا واسه راست کردن بدن استفاده کنین. اگه حس می کنین به گردنتون فشار میاد، پائین بیایید یا اینکه زیر شونِه هاتون هوله بذارین. ۸ تا ۱۰ نفس عمیق بکشین و بعد پائین بیایید و روی زمین دراز بکشین.

 

 

  

 

 

 

 

.

منبع :gahar.ir