نوامبر 26, 2020

از بین بردن سریع پف و سیاهی زیر چشم | بیماری

: نابود کردن سریع پف و سیاهی زیر چشم

نابود کردن سریع پف و سیاهی زیر چشم

پف چشم یا همون برامدگی زیر چشم که به دلیلای زیادی ممکنه به وجود بیاد و چهره شما رو بیریخت نشون بده.

اما این پدیده با ترفندهایی که ما در این مطلب ارائه کردیم خیلی راحت قابل درمانه. با امید به اینکه واسه شما به درد بخور باشه.

مجله آکا ایران؛ اگه چشما آینه روح هستن، پس میشه گفت روح بعضی افراد پف دار، خسته و پر از چین وچروک است. حالا خوبیش اینه، ترفندهای ساده ای هست که می تونین چشماتون رو سرحال تر کنین.

۱. آب

آسونترین رو ه واسه خلاص شدن از شر پف چشما، نوشیدن آبه. اگه به اندازه کافی آب بخورین، بدن شما احتیاجی به اقتباس آب نداره درنتیجه زیر چشم و دیگه قسمتای بدنتون متورم نمی شه. پس روزانه دست کم ۸ تا ۱۰ لیوان آب بخورین.

۲. قاشق سرد

۵ یا ۶ قاشق فلزی رو به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در یخچال بذارین. بعد هرکدوم رو به زیر چشم خود فشار بدین تا قاشق گرم شه. اون وقت اونو با قاشق دیگری جانشین کنین. سرمای قاشق فلزی چشمای خسته شمارو احیا می کنه و ممکنه همزمان انرژی شمارو زیاد کنه.

۳. چای کیسه ای

هم چای سبز و هم چای مشکی، به آرامش چشمای بادکرده کمک می کنن. چای خواص ضد حساسیت و ضد خارش داره که باعث کاهش تورم ناحیه دور و بر چشما می شه. قرمزی و التهاب رو هم کم می کنه. کیسه های چای رو در آب داغ خیس بدین و منتظر بمونین تا خنک شن. بعد اونا رو به مدت ۵ دقیقه روی چشماتون بذارین.

۴. خیار

خیار سرد درمان خوبی واسه چشمای پف کرده. آنزیما و خواص قابضِ خیار به کاهش التهاب و سفید شدن پوست کمک می کنن. این درمان چین وچروک و گودیای مشکی دور و بر چشم رو نابود می کنه.

برشای کلفتی از خیار رو به مدت ۱۰ دقیقه در فریزر بذارین. بعد هر برش رو به مدت ده دقیقه روی چشماتون بذارین.

۵. سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ خواصی داره که پوست رو سفت کرده و از ایجاد شدن پف و چین وچروک، جلوگیری می کنه.

این مطلب را هم بخوانید :  از بین بردن موهای زائد | بدون درد! | بیماری

سفیده دو تخم مرغ رو جدا کنین و در کاسه بریزین. سفیده رو اون قدر هم بزنین تا به طور کاملً سفت شه. از قلم مو یا پارچه ای نرم استفاده کنین و سفیده رو به زیر چشماتون بزنین. بذارین ۱۵ دقیقه روی پوستتون بمونه.

۶. سیب زمینی

سیب زمینی هم درست مانند خیار عمل می کنه. نشاسته موجود در سیب زمینی خواص ضدالتهابی داره و واسه محو کردن گودیای مشکی زیر چشم خوبه.

سیب زمینی رو رنده کنین و اونو در پارچه تمیزی بریزین. این پارچه رو چندین دقیقه بر روز چشماتون بذارین. اون قدر تکرار کنین تا پف چشما فروکش کنه.

۷. آب سرد

اگه چشماتون براثر بی خوابی پف کرده، راه حل شما آب سرده. آب سرد عروق خونی رو منقبض و تورم رو کم می کنه. فقط کافیه صورت خود رو چندین بار با آب سرد بشورید. هم اینکه، می تونین کیسه کوچیکی رو با یخ پرکرده و روی چشماتون بذارین.

۸. آب نمک

آب گرم و نمک هم راه حل دیگری واسه کاهش تورم چشم است. آب نمک به روشی مشابه اسمز، از احتباس مایعات زیرپوست جلوگیری می کنه.

نصف قاشق چای خوری نمک رو در چهار فنجون آب حل کنین. مراقب باشین آب خیلی داغ نباشه. پنبه رو به آب نمک آغشته کنین و چند دقیقه زیر چشماتون بذارین. این کار رو واسه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ادامه بدین.

۹. توت فرنگی

آلفا هیدروکسی اسید موجود در توت فرنگی، پوست رو صاف و جوون می کنه. هم اینکه در کاهش تورم و کبودی دور چشم هم مؤثره.

توت فرنگیا رو حدود سی دقیقه در فریزر بذارین و اونا رو به قطعات کلفت تقسیم کنین. دراز بکشین و قطعات رو واسه چند دقیقه زیر چشماتون بذارین.

۱۰. آلوئه ورا

آنتی اکسیدان و ویتامین E موجود در آلوئه ورا در کاهش پف دور چشم مؤثره و چین وچروکا رو هم بهتر می کنه.

ژل آلوئه ورا رو در منطقه زیر چشم خود بمالید. به بهتر شدن گردش خون کمک و خارج شدن مایعات دور و بر چشم کمک می کنه و درنتیجه تورم کم می شه.

نابود کردن سریع پف و سیاهی زیر چشم

.

منبع :