نابود کردن جوش و جوش با درمانای به طور کامل طبیعی

روشای طبیعی بسیاری واسه مقابله با جوش وجو دارن که هنگام به کار گیری اونا و گرفتن نتیجه مطلوب از اینکه این همه پول خود رو در فروشگاه ها واسه داروهای جور واجور درمان جوش خرج کردین متاسف میشین. می تونین با به کار گیری داروهای خونگی و ترک یه سری عادتهای بد از شر جوش خیلی راحت خلاص شید. خیلی از نوجوانان از وجود جوش روی صورتشون رنج می برن ولی نمی دونن چیجوری از شر اونا خلاص شن.

نابود کردن جوش و جوش با درمانای به طور کامل طبیعی

جوش

عسل و لیمو

بهترین و موثرترین روش طبیعی به کار گیری عسل و لیمو است. استغاده از این ماسک بهترین روش مرطوب سازی پوست و خشک کردن جوش س. این درمان خونگی بسیار معروف و محبوبه. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که یه تیکه لیمو وردارین آب اونو با عسل ترکیب کنین وآن رو روی پوستتون بمالید.

بخور

بخور صورت هم یکی از روشای موثر درمان جوش س. هر بار که به سنا می رید و یا به سالنهای آب گرم میرید در واقع فرصتی رو واسه درمان جوش صورتتون به خود می دید. خبر خوشحال کننده اینه که می تونین این کار رو در منزل هم انجام بدین. واسه اینکار می تونین شکلای جور واجور روغنها رو به آب در حال بخار اضافه کنین.

یخ

یخ یکی از بهترین روشای درمان جوش س که روی پوست معجزه می کنه. به کار گیری یخ بسیار آسونه اونو داخل کیسه پلاستیکی بذارین وبمدت چند دقیقه اونو روی اکنها بذارین. یخ باعث از بین رفتن منافذ باز پوست می شه و پوست رو از حمله باکتریها در امان نگه می داره. به کار گیری یخ هم اینکه باعث کم شدن قرمزی و التهاب پوست می شه.

ماسک رس

ماسک رس طبیعی باعث تمیز شدن صورت می شه و آلودگیها رو از اون می زداید. می تونیم بگیم ماسک خاک رس چیزی مثل بخاره. من از درست کردن ماسک رس لذت میبرم. تماس خاک رس با صورت بسیار لذت بخشه و به طور کامل اونو تمیز می کنه. این نوع ماسکها دارای خواص زیادی هستن که یکی از اونا مقابله با جوش س.

گوجه فرنگی

بیماریهایی مانند جوش می تونن با کمک گوجه به طور موفقیت امیزی درمان شن. گوجه فرنگی پر از ویتامینهای A,CوKاست. مقداری گوجه رو روی پوست صورتتون بذارین و جوشها رو از یاد ببرین. گوجه فرنگی اسیدیه و باعث خشک شدن جوشها می شه. هم اینکه گوجه پر از انتی اکسیدانهاست که با رادیکالهای آزاد می جنگن.

ماسک خیار و ماست

می دونستین که خیار مانع از جوش و جوش می شه؟ خیار شامل اسکوربیک اسیده که واسه درمان التهاب و حساسیت پوست بسیار موثره. هم اینکه خیار دارای درصد آبه که باعث مرطوب شدن پوست می شه. ماسک خیار و عسل دارای خواص ضد قارچی و آنتی باکتریایی هستن که جوشها و جوش رو از روی پوست محو می کنن. ماسک خیار و ماسک سلاحی بسیار قوی در مقابله با جوش س.

رژیم غذایی سالم

بعضی وقتها نوع عادت غذایی باعث بروز جوش می شه. در واقع اصل خیلی از بیماریها بدلیل فقر مواد مغذیه. پس از سالم و مغذی بودن رژیم غذاییتان مطمئن شید. از فست فودها کناره بگیرین و به سراغ میوه ها و سبزیجات برید. ورزش روزانه رو هم یادتون نره.

فرقی نمی کنه نوجوون و یا بزرگسال باشین، مقابله با اکنه در هر سنی سخته. اما حالا خوبیش اینه روشای موثر کمی واسه مقابله با اکنه وجود دارن. شما روشای دیگری رو واسه مقابله با اکنه می شناسین؟ / مجله سلامت

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *