پوست و موی آقایون با خانمها فرق داره چون دارای هورمونهای متفاوتی هستن روش نابود کردن و تمیز کردن پوست با اسیدهای میوه روش خوبی واسه نابود کردن جوشهای سرسیاه س. این ماسکا روش بسیار خوبی واسه نابود کردن جوشها هستن چون هم طبیعی هستن و هم زیان ندارن.

حدود ۵ میلیون فولیکول مو در سرتا سر بدن آدم هست که از این تعداد نزدیک به ۱ میلیون اون در سر و صورته و از این تعداد نزدیک به ۱۰۰هزار الی ۱۲۰ هزار فولیکول در ناحیه سر هست و همراه با هر فولیکول مو یه غده چربی (سباسه) هست.

فولیکولای موی ریزی که در ناحیه صورت وجود دارن هم دارای این غدد چربی هستن و بعد از سن بلوغ تحت تاثیر هورمونهای آندروژن، این غدد فعال می شن و شروع به ترشح می کنن که اندازه ترشح چربی با فاکتورهای مختلفی مثل اضطراب و استرس، جنس فرد (که در مردان به دلیل بالا بودن هورمون بیشتر هستش و جوشای سرسیاه در مردان شایع ترهستند) و زمینه های ارثی متغیره.

در کسائی که این ترشح چربی زیادتر از اندازه عادی باشه در سطح پوست اونا منافذ متسعی بوجود میاره که به خصوص روی بینی و گونه های فرد مشخص تره و اگه دهانه غدد چربی باز باشه چربی در برابر هوا اکسید شده و به صورت جوشای سرسیاه در میاد هر چند که مقدار تجمع رنگدونه ملانین هم در دهانه غدد دیده شده و در کسائی که دهانه غدد به طور کامل بسته باشه چربی به صورت جوشای سرسفید تجمع می کنه.

با در نظر گرفتن اینکه ترشح چربی بعد از سن بلوغ هم بازم ادامه داره این منافذ متسع هم موندگاری داره مگه در ده های ۴ به بعد که با کم شدن ترشح چربی تا حدی این غدد کوچیک می شن پس پایه درمان واسه پاکسازی این غدد در واقع بهبود ظاهری اون هستش چون که این منافذ به طور کامل بسته نمی شن و در این جهت میشه از ماسکای جور واجور، اسیدهای میوه ای، شکلای جور واجور لایه برداریای شیمیایی و دستگاه میکرودرم هم استفاده کرد. البته درمانایی هم جهت کوچیک سازی این غدد متسع هست اما دارای هزینه های بیشتر بوده و بیشتر بعد از چندین ماه دوباره به حالت اول برمی گرده.

روش لایه برداری با اسید میوه با پوسته ریزی کردن از دهانه غدد چربی باعث پاکسازی جوشای سرسیاه شده و ظاهر بهتری به پوست میدن و در روش میکرودرم پودر استات آلومینیوم با فشار دستگاه به سطح پوست پاشیده شده و دوباره به وسیله دستگاه جمع می شه و اینجوری مقادیری از پوسته های سطحی ورداشته شده و در جهت پاکسازی پوست کمک کننده س.

مطمئنا واسه رسیدن به اثر مطلوب، موندگاری این درمانا با فواصل یک تا دو هفته پیشنهاد می شه.

جمع آوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: دکتر سلام

منبع : parsi1.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *