ژانویه 24, 2021

از بین بردن جوش های زیر پوستی | بیماری

: نابود کردن جوشای زیر پوستی

: نابود کردن جوشای زیر پوستی

مراجعه به متخصص پوست و نطارت ایشون بر درمان الزامیه. می تونین از داروهایی که به آرومی لایه سطحی پوست رو لایه برداری می کنن و دارای خواص ضد باکتری هستن مانند بنزوئیل پراکسید به تنهایی و یا با ترکیب داروهایی که بسته شدن فولیکولها رو اصلاح می کنن مانند ترتینوئین استفاده کنه. یکی از اونا صبح و یکی عصر استفاده شه.

ژل RETIN A (شامل ترتینوئین) واسه پوست چرب و کرم اون واسه پوست خشک مصرف میشه. اینم بگیم فقط روی جوشها بزنه روی تموم پوست نزنه. در تماس با خانوم حامله هم نباشه. اگه به ترتینویئن حساسیت داشتن می تونن از آداپالن (دیفرین) استفاده کنن. چندین عامل در پیدایش و شدت اون نقش دارن. ارث، میکروبا، نوع غذا، مشکلات عصبی و روحی، تغییرات غددی هورمونی، نوع پوست، بهداشت صورت، مصرف بعضی داروها و بعضی از بیماریا از جمله عواملیه که در ایجاد این مریضی نقش داره.

واسه جلوگیری از ایجاد اونا پیشنهاد می شه ورزش بسیار پیشنهاد میشه. فضولات با تعریق و از راه طبیعی و مناسب خارج شه دیگه در پوست و زیر پوست تجمع پیدا نمی کنه. دوری از مصرف غذاهای چرب،ادویه، سس مایونز، خامه، شکلات، گردو، فندق، تخمه، موز،… مقدار ۲ قاشق خاکشیر رو هر شب به همراه یه لیوان آب خیس کرده و هر صبح مقداری آب لیموترش و عسل رو اضافه کرده و میل کنه. از مخلوط عرق کاسنی و شاه تره (به صورت مساوی ) مصرف روزانه یه لیوان کمک بگیره. پوست باید به آرومی با یه صابون ملایم و آب ولرم شسته شه. می تونه از صابونای گوگرد دار هم استفاده کنه. اصلا اونا رو دستکاری نکنین.

  مراقبت هاى پس از تزریق چربى

.

منبع :